07. 03 2017 13:15 | Marína Dobošová

Lina Mayer z Tvojej tváre: „Takíto muži sa mi páčia!“

Pôvabná speváčka udatne bojuje aj napriek úrazu.

Lina Mayer, profil
Lina Mayer, profil Foto: TV Markíza
Lina Mayer ako Adele
Lina Mayer počas skúšky s Miňom Kerešom
Lina Mayer počas skúšky s Miňom Kerešom

Lina Mayer si ešte pred štartom zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome zlomila obe ruky. Tento úraz urobil tvorcom programu poriadny škrt cez rozpočet. No Lina sa statočne zaťala, prvé kolo zvládla a premene na Adele jej priniesla rovno aj víťazstvo.

Zatiaľ vieme, že sa táto pôvabná speváčka v prvých epizódach objaví, no jej ďalšia účasť je stále otázna. 

„Predtým som chvíľu váhala, či ísť do tejto šou, či je táto cesta pre mňa správna. Potom si vravím, OK, poď do toho, je to výzva, možnosť skúsiť si niečo nové, iné, bláznivé. Lenže naše podvedomie si ukladá všetko. Je to ako ten ľadovec, my vidíme len kus nad hladinou, ale tá najväčšia časť je ukrytá pod ňou. Potom príde Titanic a viete ako to dopadlo! Hlavu neoklamete,“ usmieva sa speváčka, ktorá sa vďaka svojim hitom Personal Sky a Nothing stala hudobným objavom minulého roka.

Linu už od detstva priťahoval klavír, no sama za virtuózku nepovažuje. „Využívam ho pri skladaní vlastnej tvorby. Paradoxne som chcela voľné chvíle počas trvania šou využiť, aby som sa zdokonalila v hre na gitare a pridala si tak v hudbe ďalší rozmer. Ale ako raz niekto povedal, ak chcete Boha rozosmiať, povedzte mu o svojich plánoch,“ hovorí umelkyňa narážajúc na úraz, ktorý ju na hodnú chvíľu odstavil od hudobných nástrojoch. „Zatiaľ je na rehabilitácie ešte priskoro. Ruky sú spevnené, šetrím ich ako sa dá. Nechcem to podceniť, zdravie je na prvom mieste!“

Lina Mayer v Teleráne.
Foto: facebook.com/linamayerofficial
 

Ešte ako Karolína Majerníková sa zúčastnila súťaže ČeskoSlovensko hľadá SuperStar, no do finále sa neprebojovala. „Bola som za svoj krátky život na mnohých súťažiach, aj keď paradoxne nie som práve súťaživý typ. Išlo najmä o tanečné súťaže, lebo som sa venovala od detstva latinskoamerickým a štandardným tancom. Ale okrem nich som si vyskúšala aj túto spevácku. V tom období som sa venovala už aj spevu, a tak som bola zvedavá, čo spraví taká súťaž. Bola to zaujímavá skúsenosť, pracovať však na sebe musíte, či ste sa v niečom takom ukázali, alebo nie,“ triezvo hodnotí skúsenosť spred niekoľkých rokov. Po pokuse so SuperStar na sebe Lina pracovala naďalej. „Dala som si aj chvíľu čas, nechcela som veci uponáhľať. Potrebovala som ľudí vhodných na spoluprácu, s ktorými by som si sadla ľudsky aj profesne. Ten čas prišiel a ja som za nich nesmierne vďačná. Medzitým som si stihla ešte dokončiť vysokú školu, skúsiť si muzikál v Prahe, zaspievať si s Big bandom v programe Let´s Dance a strihnúť si aj pozíciu tanečnice a choreografky v českej verzii tohto programu. Jednoducho farebné roky,“ hodnotí.

Na túto atraktívnu umelkyňu sa nápadníci isto lepia ako osy na med, no ona akékoľvek detaily zo svojho súkromia poskytnúť odmieta. Prezrádza aspoň, aké typy mužov sa jej páčia. „Páči sa mi, ak je muž mužom. Preto mám veľmi rada staré filmy, vtedy boli ženy nádherne ženské a muži skutočnými džentlmenmi. Boli slušní, ohľaduplní a inteligentní. A ak sa k tomu priráta aj humor, je to kompletný balík,“ smeje sa.

Pozrite si rozhovor s Linou Mayer.

 

Tvoja tvár znie povedome je tu opäť v nedeľu, 12. marca o 20.30 na Markíze!

 

Hlasujte za najlepšiu premenu prvého kola! Prvé kolo prinieslo neuveriteľné výkony.

Exkluzívne: Toto ste vo vysielaní nevideli! Takto to vyzerá v zákulisí šou Tvoja tvár znie povedome

Kedysi si ju pomýlili s bezdomovkyňou: Dnes sa pokúsi zmeniť svoj život! Sestrám Soni a Libuši sa nepáči, že kým ich duše sú stále mladistvé a vitálne, telá už medzičasom zostarli.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Tvoja tvár znie povedome - VEĽKOLEPÉ FINÁLE v pondelok, 8. mája, o 20.30!