11. 03 2017 09:00 | Marína Dobošová

Celebrity ho poslúchajú na slovo! Má nad nimi absolútnu moc

Režisér Pepe Majeský prezrádza detaily z obľúbenej šou.

Pepe Majeský
Pepe Majeský Foto: TV Markíza

Za úspešnou šou Tvoja tvár znie povedome stojí už tretíkrát režisér Pepe Majeský. Ten sa prišiel pozrieť na nakrúcanie tejto šou do Španielska, kde vznikla.

„Keď som sa tam dostal do štúdia, začal som tušiť, že to môže byť hit. Tá podoba, ktorú vysielali v Španielsku, by u nás vôbec nefungovala. Trvala totiž štyri a pol hodiny, pričom to bolo úplne bláznivé a uletené,“ hovorí Majeský, ktorý súčasne režíruje aj českú verziu. „My sme konzervatívnejšie národy. Niektoré veci by jednoducho neprešli. U nás ľudia ocenia vtip, ale vkusný. Taká „travesty show“, ako v niektorých krajinách, kde vyzerajú masky až príliš lacno a prvoplánovo, by u nás nefungovala. My sme si dali za cieľ  držať úroveň jednotlivých čísel, aby sme diváka nepobúrili, ale aby sa zároveň bavil. Je však obzvlášť zložité držať túto linku, keďže chlapi sa prezliekajú za ženy a opačne,“ prezrádza.

Tvoja tvár znie povedome
Foto: TV Markíza
 

V susedných Čechách sa vraj účinkujúci niekedy berú až príliš vážne. „Našim účinkujúcim a spevákom to ide ľahšie, majú nad tým väčší nadhľad. Porovnávať sa nedajú veľmi ani moderátori oboch krajín. Pyco je u nás a v Česku Ondrej Sokol, ktorý ako divadelník má vypointované výstupy, ale divadelného charakteru. Sú teda dlhé a u nás by to divák možno už v polovici prepol. Pyco je naproti tomu vtipný a skratkovitý,“ porovnáva režisér.

Pepe Majeský odhaľuje aj kľúč, podľa ktorého vyberá celebrity do jednotlivých sérií. Pri výbere sa musí riadiť bibliou, teda akýmsi manuálom. „Ten hovorí, aké je najideálnejšie zloženie účinkujúcich. Napríklad je potrebné, aby tam bol jeden starší súťažiaci, jedna herečka, jeden spevák či jeden chalan, ktorý sa páči dievčatám. Teraz robíme tretiu sezónnu Tvojej tváre a na úplnom začiatku som bol pomerne skeptický, či celebrity to, na ktorých je to postavené, budú brať vážne. Je to totiž tvrdá makačka, práca na plný úväzok. Pristupujú však k tomu nad moje očakávania. Šou ich zhltla naplno. Nechcú si urobiť hanbu a preto do nej dávajú úplné maximum. Častokrát sa správajú lepšie, ako keď napríklad robíme SuperStar, kde príde pätnásťročná ročné dievča či chlapec mysliac si, že už je hviezda a nemusí na sebe pracovať,“ dodáva Pepe Majeský.

Tvoja tvár znie povedome štartuje už zajtra  o 20.30 na Makríze!

 

Tichá voda brehy myje: Ukáže toho na Farme najviac trojnásobná mamina? Stačilo pár dní a Zuzana už odhadzuje zábrany.

Neuveriteľná premena a nový rekord! Tak z tohto vám padne sánka! Sympatické sestry spolu omladli o fantastických 29 rokov!

Dr. Iľko - gavalier ako sa patrí Zviezol novú moderátorku Počasia.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Tvoja tvár znie povedome - VEĽKOLEPÉ FINÁLE v pondelok, 8. mája, o 20.30!