18. 03 2017 10:00 | Marína Dobošová

Návrat legendy vám vyrazí dych! René štúr ako zbožňovaný Dočko

V nedeľu vás čaká číslo, ktoré si nemôžete nechať ujsť.

René Štúr sa pemení na Michala Dočolomanského
René Štúr sa pemení na Michala Dočolomanského Foto: TV Markíza

V nedeľu sa budú všetky oči upierať na Reného Štúra. Práve on sa totiž premení na národom milovaného herca Michala Dočolomanského. Ten sa, okrem desiatok ďalších úloh, zapísal do povedomia Slovákov skvelým výkonom v muzikáli Na skle maľované.

Slovenského národné divadlo ho uviedlo v roku 1974 a Dočolomanský sa blysol v postave Jánošíka vo všetkých reprízach.

Skladba Zbohom buď, lipová lyžka od tých čias doslova zľudovela. V treťom kole si ju zaspieva a valaškou nad hlavou zamáva práve René. Ten bude určite čerpať aj zo svojich divadelných skúseností. V Radošinskom naivnom divadle už niekoľko rokov hrá jednu z hlavných úloh v predstavení Jááánošííík po tristo rokoch.

Takto bude René Štúr vyzerať v nedeľu. Na nerozoznanie od originálu, čo poviete?

René Štúr ako Michal Dočolomanský
 

K Michalovi Dočolomanskému sa počas uplynulých rokov pokúšali priblížiť viacerí umelci. V šou ČeskoSlovensko hľadá SuperStar sa rovnakou skladbou blysol finalista Pavol Kovalíček, ktorý k tomu ešte aj zahral na husliach.

 

V ChartShow zas zahviezdil muzikálový herec Ján Slezák. Ku skladbe Zbohom buď, lipová lyžka pridal aj efektnú roznožku vo vzduchu. Rolu Jánošíka má dobre naštudovanú, však ju hrával niekoľko rokov v obnovenom muzikáli Na skle maľované pod taktovkou režiséra a choreografa Jána Ďurovčíka.

 

Michala Dočolomanského si minulý rok pripomenuli aj v Búrlivom víne. Ján Jackuliak tam na gitare zabrnkal jeho nesmrteľný hit Ľúbim ťa a Helena Krajčiová neskrývala dojatie.

 

Tvoja tvár znie povedome pokračuje v nedeľu, 19 marca o 20.30 na Markíze!

 

Hlasujte za najlepšiu premenu druhého kola! Ktorá sa vám páčila najviac?

Matthias Settele: Narodenie mojej dcéry bol ten najsilnejší moment v mojom živote! Takto si na pôrod svojej dcéry spomína náš riaditeľ Matthias Settele.

Ukážte nám vašu Hornú Dolnú a vyhrajte 500 eur! Zahrajte sa na obľúbených hrdinov z najzábavnejšej slovenskej dedinky.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Tvoja tvár znie povedome - VEĽKOLEPÉ FINÁLE v pondelok, 8. mája, o 20.30!