Tvoja tvár cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Lenka Vavrinčíková má dokonalého telesného strážcu

03. 08 2016 10:00 | Marína Dobošová
lenka a pes.jpg
 

Vypiplala nájdené mačky a zachránila veľké psa.

Moderátorka počasia Lenka Vavrinčíková už čoskoro zahviezdi v druhej sérii zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome. Dovtedy si jej prítomnosť na televíznej obrazovke môžete vychutnať v Počasí.

Pravdepodobne však o Lenke neviete, že je veľkou milovníčkou zvierat. „Už ako dieťa som túžila mať psa, ale rodičia mi to nedovolili, pretože sme bývali v paneláku a mala som veľa koníčkov, tak by som sa mu nemohla toľko venovať. Mačky som zbožňovala u babky, kde sme vždy mali jednu-dve a ja som sa s nimi hrávala, aj keď ma všetci odhovárali, že sú špinavé a že dostanem nejakú chorobu. Milujem zvieratá, možno niekedy viac ako ľudí,“ hovorí so smiechom sympatická markizáčka.

Nedostatok zvierat v detstve si preto vyhradila v dospelosti a v mobile jej tak pribúdajú fotografie so psami a mačkami vo veľkom. „K vlastnej mačičke som prišla náhodou. Pri prechádzke sme našli krabicu, v ktorej boli vyhodené čerstvo narodené mačiatka. Bohužiaľ, všetky boli mŕtve, iba jedno žilo, strašne mňaučalo, tak sme ho zobrali a utekali k veterinárovi. Rozhodli sme sa, že ho vypipleme a potom niekomu dáme. Museli sme ho normálne kŕmiť cez maličkú fľaštičku špeciálne pre mačiatka a dostával mačací Sunar. Každé štyri hodiny sme k nemu vstávali aj v noci. A keď sa postavil na nohy a začal rásť, tak sme sa ho už nevedeli vzdať a stal sa našim najväčším miláčikom. Dostal meno Herkules. Za to, aký bol statočný a čo všetko si v živote prežil. Teraz sa správa ako keby mal rodokmeň na tri strany. Je to namyslený rozmaznaný kocúr, ktorý vie dať najviac lásky na svete. Ramba som zas našla v Markíze. To je náš druhý šedý kocúrik. Spolu so sestrou boli učupení za klimatizačnou jednotkou, pretože mamu im zrazilo auto. Najprv som ich len kŕmila, ale keď doma zasadla rodinná rada, tak bolo rozhodnuté. Rambo ide k nám. Jeho sestru si vtedy zobrala kolegyňa zo spravodajstva. Rambo je presný opak, dobrák, spoločenský a takisto prítulný kocúr. Spolu sú super dvojka,“ opisuje svoje mačky Lenka.

„Milujem mačky a nerozumiem, ako môže niekto, kto ich nepozná povedať, že sú falošné - falošní sú ľudia, nie zvieratá. Mačka sa na nič nehrá, je taká aká je a keď chce byť s vami, tak bude a keď nie, môžete sa aj na hlavu postaviť a nedonútite ju. Ľudia majú ale strašnú potrebu všetko ovládať a riadiť, a preto, keď mačke rozkážu: ´sadni´ alebo ´ku mne´  a ona nejde, tak im to vadí a tvrdia, že mačky sú falošné.“

Okrem mačacích spoločníkov má Vavrinčíková aj mohutného chlpatého ochrankára. „Psíka sme takisto zachránili z nevyhovujúcich podmienok. Bol od malička na reťazi ako strážny pes na jednej farme na Záhorí. Dostali sme sa k nemu ešte keď bol šteňa a pravidelne sme za ním chodili a starali sa oňho. Kŕmili sme ho, venčili a cvičili. Vedeli sme, že keď budeme mať možnosť, určite si ho vezmeme. Takže sme sa oňho starali ako o svojho. A tak sa aj stalo. Takže teraz máme na dvore malého slona, ktorý je ale veľký dobráčisko. Ale pozor, iba na ľudí, ktorí sú s nami. Akonáhle sa v okolí objaví cudzí element, je veľmi dobrý strážca a nechcela by som byť v koži zlodeja,“ dodáva Lenka a vy už možno tušíte, že keď sa v jej okolí bude opäť nachádzať zvieratko v núdzi, ochotne mu pomôže.

Druhá séria šou Tvoja tvár znie povedome štartuje už túto jeseň na Markíze!

Zdravý ako BUKovský: Jojo efekt – ako sa vymotať z bludného kruhu chudnutia a priberania? „Ak budete dokola robiť to isté, nemôžete od toho čakať iný výsledok.“ 

Richard Stanke otvorene o strachu, démonoch a manieroch! Známy herec v exkluzívnom rozhovore pre markíza.sk

Zamenenú manželku sužuje nechutná špina! Zvládne Ivana, ktorá si rada vypije, život v rodine profesionálneho vojaka?

Upútavka

 
Tvoja tvár znie povedome: FINÁLE - v nedeľu, 6. novembra, o 20.30 (a už teraz na Voyo)!
Sledujte celé epizody na