MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Kamarát Justina Timberlaka v Bratislave. Slovenky ho ohúrili

13. 09 2019 17:00 | nb
Lil Phil a Justin Timberlake
Lil Phil a Justin Timberlake Foto: Archív Lil Phil
Lil Phil a Mariah Carey
Lil Phil s Rytmusom a tanečníkmi z The Pastels
Lil Phil a Justin Timberlake

Pracoval s najväčšími hviezdami svetového šoubiznisu, teraz ho uvidíte v Tvojej tvári.

Meno Lil Phil Slovákom možno veľa nehovorí, no vedzte, že tento úspešný tanečník patrí medzi svetové esá. Pôvodom Belgičan, celým menom Philip Mungiele, je už 14 rokov súčasťou tanečného tímu Justina Timberlakea, ktorý s ním pravidelne absolvuje svetové turné a pozná sa nielen s ním, ale aj s jeho rodinou.

Okrem Justina však Phil spolupracoval aj s ďalšími hviezdami, či už ako tanečník, alebo ako choreograf. Neyo, Britney Spears, Rihanna, Janet Jackson, Mariah Carey či Usher, to je len niekoľko zvučných mien z Philovho dlhého životopisu.

Teraz mieri na Slovensko, kde sa ako hosť zúčastní vystúpenia s Nelou Pociskovou. Dlhoročný kamarát choreografa Miňa Kereša dostal pozvanie vystúpiť v Tvojej tvári a s radosťou prijal.

Vo videu prezradil, čo hovorí na Nelu, ale aj to, aký sú Justin Timberlake s manželkou Jessicou Biel v skutočnosti. Má s nimi jednu nezabudnuteľnú príhodu. Sledujte video:

 

Otázok na Phila však bolo viac. Čítajte ďalej:

Phil, ako si sa spoznal s Miňom Kerešom?

Stretli sme sa v Prahe pred 12-13 rokmi na tanečnom projekte a za tie roky sme už ako bratia. Odvtedy sme stále v kontakte a spolupracujeme, ale beriem ho skôr ako svojho brata.

Ukázal ti Bratislavu?


To nie, je veľmi vyťažený, ale ja v Bratislave nie som prvýkrát, takže ju trochu poznám, viem, kam ísť nakupovať alebo jesť. Vždy, keď ma Miňo zavolá na nejaký projekt, chcem tu ostať o pár dní navyše. Ale toto pre mňa nie je práca, ale skôr rodinné stretnutie. Som rád, že robím prácu, ktorú milujem. Aj teraz, keď tu pracujem na Tvojej tvári.

Počula som, že sa ti veľmi páčia Slovenky...

Keď mám byť úprimný, milujem Slovenky! Mal som aj slovenskú priateľku, no bol to vzťah na diaľku, ktorý nevydržal. Aj o tom je život. Kvôli mojej práci veľa cestujem a to sa nedá vždy dlhodobo zvládať. Na začiatku tomu všetky rozumejú, ale časom je to problém. Teraz som single.

Už si hovoril o Justinovi Timberlakeovi a Jessice Biel, no spolupracoval si napríklad s Craigom Davidom. 

Áno, Craig je skvelý, robil som mu choreografiu do klipu What´s your Flava a Let´s Dance.

A čo Mariah Carey? Je to aj v skutočnosti diva s maniermi?

To bol rok 2006 a môj prvý naozaj veľký job. K tej práci som sa dostal náhodou, ani som si to celé neuvedomoval, lebo mi napísali v strede noci, no mal som obrovskú radosť. Je to úžasná speváčka,  skutočná diva a úplne iná osobnosť, než Justin, takže mám naozaj rôznorodé skúsenosti.

Ako a ti páči pracuje so slovenským tímom?

Je to pre mňa výzva, lebo nerozumiem slovensky a nepoznám veľmi ani slovenských umelcov, no dostávam sa do toho. Máte tu neskutočne talentovaných a šikovných ľudí, ktorí vedia zamakať. Na Európe sa mi páči, že každá krajinq má vlastnú kultúru, vlastné hviezdy a je zaujímavé môcť do toho nahliadnuť. Ja sa venuje podobným projektom aj v Belgicku a Taliansku. Tento projekt je super, lebo účastníci nie sú tanečníci ani speváci, napriek tomu to na pódiu vedia odpáliť.

Čo je najväčším rozdielom, keď porovnáš slovenskú šou so zahraničnou? Je vôbec nejaký?

Jediným rozdielom je asi rozpočet, produkčne je to trošku menšie, ale inak ste vy Slováci veľmi dobre zorganizovaní. Taliani majú síce väčšie rozpočty, ale o ich zorganizovanosti by som vedel rozprávať (smiech).

Fotky Lil Phila nájdete vo fotogalérii.

Sledujte Tvoja tvár znie povedome v nedeľu 15. septembra o 20.30 h na Markíze.

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Tvoja tvár znie povedome: FINÁLE - v nedeľu, 10. novembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na