Tvoja tvár cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Martin Nikodým

30. 01 2021 08:00 | markiza.sk
Martin Nikodým
Martin Nikodým Foto: TV Markíza

Moderátor šou Tvoja tvár znie povedome

Martin Nikodým patrí na Slovensku k moderátorským stáliciam. Aj keď vyštudoval bábkoherectvo, jeho kroky viedli do komerčného Fun Radia, kde ako moderátor pôsobil dlhé roky. 

Okrajovo sa však venoval aj herectvu, pôsobil v divadle  West, Nová scéna, či Teatro Gedur.  Z rozhlasového éteru sa dostal aj pred televízne kamery ako moderátor mládežníckych relácií vo verejnoprávnej televízii. Neskôr dostal príležitosť moderovať aj veľké televízne šou. 

Po spustení vysielania televízie Markíza bol jedeným z jej prvých moderátorov. Diváci Markízy ho mohli vidieť v relácii Vitajte doma, Vitajte, Dobývanie pevnosti, Skrytá kamera, Zverokruh. Na moderátorskú špičku ho v roku 2000 vystrelila celosvetovo známa kvízová šou Milionár.

V roku 2006, kedy sa odvysielala posledná časť Milionára, z Markízy odišiel a začal pôsobiť ako moderátor veľkých šou vo verejnoprávnej televízii.

Po jedenástich rokoch sa Martin opäť vrátil na obrazovky Markízy v úlohe moderátora legendárnej šou Pevnosť Boyard, ktorú si pred rokmi vyskúšal zdolať aj ako súťažiaci.

V roku 2018 účinkoval v štvrtej sérii šou Tvoja tvár znie povedome, kde predviedol svoje spevácke, tanečné a šoumenské vlohy. V piatej a šiestej sérii už pôsobil ako moderátor a teraz bude divákov sprevádzať aj detskou verziou šou Tvoja MINI tvár znie povedome.

Martin je tiež vášnivým cestovateľom a fotografom, pričom má za sebou aj niekoľko vernisáži.

Upútavka

 
Tvoja MINI tvár znie povedome: FINÁLE - v sobotu, 27. novembra, o 15.40!
Sledujte celé epizody na