MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Martin Nikodým

03. 08 2019 09:00 | markiza.sk
Martin Nikodým
Martin Nikodým Foto: TV Markíza

Moderátor šou Tvoja tvár znie povedome

Martin Nikodým patrí na Slovensku k moderátorským stáliciam. Aj keď vyštudoval bábkoherectvo, jeho kroky viedli do komerčného Fun Radia, kde ako moderátor pôsobil dlhé roky. 

Okrajovo sa však venoval aj herectvu, pôsobil v divadle  West, Nová scéna, či Teatro Gedur.  Z rozhlasového éteru sa dostal aj pred televízne kamery ako moderátor mládežníckych relácií vo verejnoprávnej televízii. Neskôr dostal príležitosť moderovať aj veľké televízne šou. 

Po spustení vysielania televízie Markíza bol jedeným z jej prvých moderátorov. Diváci Markízy ho mohli vidieť v relácii Vitajte doma, Vitajte, Dobývanie pevnosti, Skrytá kamera, Zverokruh. Na moderátorskú špičku ho v roku 2000 vystrelila celosvetovo známa kvízová šou Milionár.

V roku 2006, kedy sa odvysielala posledná časť Milionára, z Markízy odišiel a začal pôsobiť ako moderátor veľkých šou vo verejnoprávnej televízii.

Po jedenástich rokoch sa Martin opäť vrátil na obrazovky Markízy v úlohe moderátora legendárnej šou Pevnosť Boyard, ktorú si pred rokmi vyskúšal zdolať aj ako súťažiaci.

V roku 2018 účinkoval v štvrtej sérii šou Tvoja tvár znie povedome, kde predviedol svoje spevácke, tanečné a šoumenské vlohy. V piatej sérii už bude pôsobiť ako moderátor a na tento post sa nesmierne teší.

"Pamätám sa na úžasnú atmosféru, ktorú som zažil ako účinkujúci v tejto šou a potešil som sa, že by som mohol opäť zažiť tú energiu, ktorou je program doslova nabitý," hovorí.

Martin je tiež vášnivým cestovateľom a fotografom, pričom má za sebou aj niekoľko vernisáži.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Tvoja tvár znie povedome: FINÁLE - v nedeľu, 10. novembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na